Hakkımızda


   1964 YILI KASIM AYINDA, BUGÜN SAYGIYLA ANDIĞIMIZ OĞUZ AKKAN TARAFINDAN KURULDU.KURUCUMUZUN ARAMIZDA OLMAYIŞININ ACISINI YAŞARKEN,TEK TESELLİMİZ YAYINEVİNİN AYNI ÇİZGİSİNDE CANLILIĞINI SÜRDÜRMESİDİR.

   KİTAPLARINI,ÇEVİRİLERİNİ YAYINLADIĞIMIZ YAZARLARDAN BAZILARI BUGÜN ARAMIZDA BULUNMAMAKTADIR.NAZIM HİKMET,SABAHATTİN ALİ,ORHAN KEMAL,SABAHATTİN EYYUBOĞLU,HASAN ALİ EDİZ,NİHALYALAZA TALUY,LEYLA SOYKUT,CELAL ESAD ARSEVEN,TAHİR ALANGU,BEHÇET NECATİGİL,MAZHAR ŞEVKET İPŞİROĞLU,SUUT KEMAL YETKİN,REŞAT ENİS,AZRA ERHAT,BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU,TAHSİN SARAÇ,ÖMER FARUK TOPRAK,MUSTAFA AKDAĞ,DOĞAN AVCIOĞLU,ABDİ İPEKÇİ,NECATİ ZEKERİYA,VARTAN İHMALYAN VE BAZIEMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZ BUNLAR ARASINDADIR.HEPSİNİ SAYGIYLA ANIYORUZ.

   YAYINEVİMİZ 1964 YILI KASIM'INDA, İLK OLARAK "NOBEL YAYINLARI" DİZİSİNDE,JEAN PAUL SARTRE'IN "HÜRRİYET'İN YOLLARI" ADLI ÜÇLÜSÜNÜN İLK KİTABI OLAN "AKIL ÇAĞINI" NI GÜLSEREN DEVRİM'İN TÜRKÇESİYLE YAYINLAMIŞTI.1966 YILINDA NOBEL YAYINLARI DİZİSİ YANINDA "YİRMİNCİ YÜZYIL KLASİKLERİ",TÜRK SANATÇILARI",ANTOLOJİ" VE"KÜLTÜR" DİZİLERİ OLUŞTU.1975 YILI BAŞINDA BU DİZİLERE "DÜNYA ŞİİRİ" VE" ÇOCUK DİZİSİ" EKLENDİ.1978 YILINDA SANAT KİTAPLARI VE ANSİKLOPEDİK YAYINLARIN YAYIMINA BAŞLANDI.

   CEM YAYINEVİ ,TÜRK SANATÇILARI DİZİSİNDE ,ÜNLÜ YAZARLARIMIZIN ESERLERİ YANINDA,GENÇ YAZAR VE SANATÇILARIMIZIN DA ESERLERİNE YER VERMİŞ ,BİRÇOĞUNUN İLK ESERLERİNİ YAYINLAMIŞTIR.TÜRK EDEBİYATI ADINA KAZANÇ SAYILABİLECEK BU ESERLERİN BİRÇOĞU ÇEŞİTLİ DALLARDA ÖDÜLLER ALMIŞTIR. EDEBİYATIMIZI BİR BÜTÜN OLARAK DEĞERLENDİREN YAYINEVİMİZ BUNDAN SONRAKİ YAYIN YAŞAMINDA DA AYNI YAYIN ÇİZGİSİNİ SÜRDÜRECEKTİR.

   BUGÜNE KADAR KATKISI OLAN HERKESE ,OKURLARIMIZA,YAZAR ,ÇEVİRMEN VE DÜZELTMENLERİMİZE ,BASIM VE CİLTEVLERİ YÖNETMEN VE İŞÇİLERİNE ,DAĞITICI VE KİTAPÇILARA,TAŞIYICILARA KADAR BÜTÜN EMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZA, YARDIMLARINI ESİRGEMEYEN DOSTLARIMIZA TEŞEKKÜR EDER, KURUCUMUZ OĞUZ AKKAN'I BİR KEZ DAHA SAYGIYLA ANARIZ.

 

Cem Yayınevi © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır